چگونه تشک مناسب خود را پیدا کنیم؟

تشک های طبی:

تشک‌های طبی یا همان تشک‌های ارتوپدیک در کلاس تشک‌های سفت قرار می‌گیرند. این تشک‌ها تشکیل شده از لایه‌های فوم پرتراکم و تخصصی به نام ریباند است و تمام لایه بندی‌ها و متریال تحت نظارت کارشناسان و متخصصان ارتوپد مجموعه‌ی مونسا در ترکیه طراحی و تایید شده‌اند. این تشک‌ها به دلیل سفت بودن، از افزایش انحنای ستون فقرات جلوگیری می‌کند. به همین دلیل برای افرادی با مشکلات ستون فقرات و یا کسانی که پزشک خوابیدن بر سطح سفت را به آن‌ها توصیه کرده ‌است، گزینه‌ای بسیار مناسب می‌باشد. همچنین می‌توان گفت به دلیل وجود لایه‌هایی با دانسیته بالا و عدم استفاده از فنر، لرزشی در این سبک از تشک‌ها وجود نخواهد داشت. 

تشک‌های ارتوپدیک به صورت هیبریدی و یا ترکیبی وجود دارند. در این تشک‌ها می توان نسبت به نیاز مصرف کننده با اضافه کردن پدهای مموری فوم و یا HR، حالت نرم‌تری را ایجاد کرد.

تشک های بونل:

تشک‌های فنر بونل فنرهایی یکپارچه و متصل است. در واقع ساختار این تشک‌ها تشکیل شده از فنرهای فلزی مخروطی شکل است که با استفاده از فنرهای فلزی بهم متصل شده‌اند. در این تشک‌ها فشار اعمال شده به صورت نقطه‌ای وارد نمی‌شود. با فشار یک ناحیه، نیرو بصورت یکسان در تمام سطح بخاطر سیستم فنربندی یکپارچه پخش می‌شود. این ویژگی باعث می‌شود که تشک از دوام و مقاومت بیشتری برخوردار شود. چرا که وزن فرد تمام سطح فنر را درگیر می‌کند و این نیرو بر تمام اجزای تشک اعمال می‌شود. پس گزینه‌ای بسیار مناسب برای افرادی با وزن بالاست. همچنین این سبک از فنربندی، حالت سفت‌تری را به وجود می‌آورد که باعث می‌شود خوابی راحت برای افرادی با دیسک‌های خفیف، سیاتیک مزمن و یا اسپاسم‌های عضلانی فراهم کند.

این تشک‌ها از نقطه نظر سفتی متمایل به تشک‌های طبی می‌باشند. به همین دلیل آن‌ها را تشک‌های طبی‌فنری می‌نامند.

لازم به ذکر است در تشک‌های مونسا از میکروبونل (بونل با سایز کوچک) استفاده می‌شود و این خصوصیت، ویژگی بارز این سبک از تشک مونسا می‌باشد.

تشک‌های بونل به صورت هیبریدی و یا ترکیبی وجود دارند. که متناسب با وزن و شرایط جسمانی افراد پدهای مموری فوم و یا HR به کار برده می‌شود.

تشک های فنر پاکتی:

تشک های فنر پکتی اتصالی با یکدیگر ندارند و هر کدام در پاکت‌های پارچه‌ای جداگانه‌ای دوخته شده‌اند. تشک‌های فنر پاکتی شامل تعداد فنرهای بیشتری نسبت به تشک‌های فنر متصل می‌باشد و این فنرها به طور کاملاً مستقل از یکدیگر کار می‌کنند. این سبک از فنربندی، تمام انحناهای بدن در هنگام خواب را پر می‌کند. 

به عبارت دیگر تشک به راحتی پذیرای آناتومی بدن فرد می‌باشد. چرا که فشار به صورت نقطه‌ای اعمال می‌شود. بدین صورت تشک فقط در همان قسمت فرو می‌رود، بدون اینکه تغییری در فنرهای مجاور به وجود آید. اعمال نیروی نقطه‌ای همچنین باعث کاهش لرزش‌ها و ارتعاشات می‌شود و شرایطی را مهیا می‌سازد که در آن فرد خوابی راحت و بدون استرس را تجربه می‌کند. 

تشک‌های فنر پاکتی برای زوجین انتخابی بسیار مناسب است چرا که جابه جایی یک فرد سبب لرزش و تکان دیگری نخواهد شد. 

این دسته ازتشک‌ها، برای افرادی با قوس کمر زیاد ، وزن‌های زیر 100 کیلوگرم در سایز یک نفره و زوج‌هایی که اختلاف وزنی بالایی دارند، پیشنهاد می‌شود.  

این تشک‌ها به صورت هیبریدی و یا ترکیبی هم وجود دارند. با اضافه کردن پدهای مموری فوم و یا HR می‌توان میزان سفتی و یا نرمی آن‌ها را با توجه به وزن فرد، سلامت جسمانی و فرم بدن تغییر داد.

چشم اندازی دقیق به هلدینگ مونسا ترکیه

استحکام و پشتیبانی تشک دو پارامتر بسیار مهم برای کسانی است که به پشت می­خوابند. تشکی که بیش از حد نرم باشد، فشار را به میزان مطلوب اعمال نمی­کند. علاوه بر این، اگر تشک انحنای ستون فقرات را پشتیبانی نکند، ستون فقرات شخص به طور استاندارد­­­ تراز نخواهد شد، که می­تواند منجر به مشکلات طولانی مدت کمر شود. سفتی مناسب برای تشک بدین صورت است که بتواند حالت آناتومی ستون فقرات را در خود ایجاد کند. البته افراد با میزان گودی کمر زیاد نیاز به تشک­هایی با پدهای مموری فوم و یا HR دارند.

افرادی که روی شکم می­خوابند، بیشترین فشار را بر تشک وارد می­کنند. این افراد به تشکی احتیاج دارند که فشاری معادل نیروی وارده ایجاد کند. اگر قسمت میانی بدن به دلیل نرمی زیاد در تشک فرو رود، فرد دچار خمیدگی ستون فقرات را میشود که باعث ایجاد کمردرد و سایر مشکلات می­شود. این افراد باید تشکی را انتخاب کنند که سطح آن تا حد ممکن صاف باشد.