تشک

تاثیر استرس بر کیفیت خواب

استرس جنبه های منفی بسیاری دارد، اما پاسخی است که در انسان و حیوانات تکامل یافته است تا به آنها اجازه دهد با موقعیت های مهم یا خطرناک کنار بیایند.

در انسان، استرس می تواند باعث شود که سیستم عصبی خودمختار (ANS) هورمون هایی مانند آدرنالین و کورتیزول ترشح کند. این هورمون‌ها ضربان قلب را افزایش می‌دهند تا خون به ارگان‌های حیاتی و ماهیچه‌ها به طور مؤثرتری به گردش درآید و بدن را آماده می‌کند تا در صورت لزوم اقدام فوری انجام دهد.

این واکنش به عنوان پاسخ جنگ یا گریز شناخته می شود و برای بقای انسان در مراحل اولیه تکامل حیاتی بود.

امروزه، مسائلی که تهدیدی برای بقا نیستند، می توانند واکنش جنگ یا گریز را تحریک کنند. به عنوان مثال، مشکلات در محل کار یا مشکلات روابط.

طبق مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری (CDC)، ۳۵.۲ درصد از بزرگسالان در ایالات متحده کمتر از ۷ ساعت خواب شبانه دارند. این می تواند منجر به کمبود خواب شود که منجر به مشکلات سلامت جسمی و روانی پایدار می شود.

نقش دقیق خواب مشخص نیست، اما تحقیقات نشان داده است که طیف وسیعی از فرآیندهای بدن را تسهیل می کند که شامل تغییرات فیزیکی، مانند ترمیم عضلات و کارهای ذهنی مانند تمرکز است.

نداشتن خواب کافی می تواند باعث خلق و خوی بد، انرژی کم، مشکل در تمرکز و ناتوانی عمومی در عملکرد معمول شود. حتی میتواند در برخی شرایط عواقب شدیدی داشته باشد، مانند زمانی که فردی در حال رانندگی یا کار با ماشین آلات سنگین در هنگام خستگی باشد.

گاه به گاه خواب ضعیف باعث آسیب نمیشود، اما محرومیت از خواب مداوم می تواند خطر ابتلا به چندین بیماری مزمن را افزایش دهد.

بر اساس گزارشی که توسط مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری (CDC) منتشر شده است، افرادی که کمتر از ۷ ساعت در شب می خوابند، در معرض خطر ابتلا به شرایط زیر هستند:

 • چاقی
 • بیماری قلبی
 • دیابت
 • سکته
 • افسردگی
 • آرتروز
 • بیماری کلیوی

گرچه مجموعه ای از عوامل می توانند باعث ایجاد این بیماری ها شوند، اما کمبود خواب در ایجاد آنها نقش مهمی دارد.

تمرین مدیتیشن به مدت ۱۰ تا ۳۰ دقیقه، قبل از رفتن به رختخواب می تواند یک روش موثر برای کاهش استرس و بهبود خواب باشد. با توجه به یک منبع معتبر در یک آزمایش، که در مجموع شامل ۳۵۱۵ شرکت‌کننده بود، نشان داد که مدیتیشن منجر میشود اضطراب، افسردگی و استرس تا حد زیادی کاهش یابد.

استرس

درمان های طبیعی برای اضطراب و استرس

درمان های طبیعی عموماً برای استفاده در کنار درمان های پزشکی معمولی بی خطر هستند.

با این حال، تغییر در رژیم غذایی و برخی مکمل های طبیعی می تواند نحوه عملکرد داروهای ضد اضطراب را تغییر دهد، بنابراین قبل از امتحان این راه حل ها با پزشک مشورت کنید. همچنین ممکن است پزشک بتواند داروهای طبیعی دیگری را نیز توصیه کند.

ورزش:

ورزش یک راه عالی برای سوزاندن انرژی حاصل از اضطراب است و تحقیقات نیز گویای این موضوع میباشد.

به عنوان مثال، یک بررسی در سال ۲۰۱۵ از ۱۲ کارآزمایی تصادفی کنترل شده نشان داد که ورزش ممکن است درمانی برای اضطراب باشد.

ورزش همچنین ممکن است به اضطراب ناشی از شرایط استرس زا کمک کند. به عنوان مثال، نتایج یک مطالعه در سال ۲۰۱۶ نشان می دهد که ورزش می تواند برای افرادی که اضطراب مربوط به ترک سیگار را دارند، مفید باشد.

مدیتیشن:

مدیتیشن می تواند به کاهش افکار پراکنده کمک کند و مدیریت استرس و اضطراب را آسان تر کند. طیف گسترده ای از سبک های مدیتیشن، از جمله تمرکز حواس و مدیتیشن در طول یوگا، میتواند کمک کننده باشد.

مدیتیشن مبتنی بر ذهن آگاهی به طور فزاینده ای در درمان رایج است. یک بررسی تحلیلی در سال ۲۰۱۰ نشان می دهد که می تواند برای افراد مبتلا به اختلالات مربوط به خلق و خو و اضطراب بسیار موثر باشد.

تمرینات آرامش بخش:

برخی از افراد ناخودآگاه در پاسخ به اضطراب عضلات و فک خود را منقبض می کنند. تمرینات آرام سازی می تواند راه حل باشد.

سعی کنید در یک وضعیت راحت دراز بکشید و به آرامی عضلات خود را منقبض و شل کنید، از انگشتان پا شروع کنید و تا شانه ها و فک ادامه دهید.

نوشتن:

یافتن راهی برای ابراز اضطراب باعث میشود کنترل بیشتری روی آن داشته باشیم. برخی از تحقیقات نشان می دهد که روزنامه نگاری و سایر راه های نوشتن می تواند به افراد کمک کند تا راحت تر با اضطراب کنار بیایند.

به عنوان مثال، یک مطالعه در سال ۲۰۱۶ نشان داد که تحریک ذوق نوشتن ممکن است به کودکان و نوجوانان برای مدیریت اضطراب کمک کند.

رایحه درمانی:

سوزاندن عودهای گیاهیِ تسکین دهنده می تواند به کاهش استرس و اضطراب کمک کند. برخی از عطرها برای برخی افراد بهتر از بقیه عمل می کنند، بنابراین عودهای مختلف را امتحان کنید.

اسطوخودوس ممکن است مفید باشد. یک مطالعه در سال ۲۰۱۲ اثرات رایحه درمانی با اسطوخودوس را بر بی خوابی در ۶۷ زن ۴۵ تا ۵۵ ساله آزمایش کرد. نتایج نشان می دهد که رایحه درمانی ضربان قلب را در کوتاه مدت کاهش میدهد و به کاهش مشکلات خواب در طولانی مدت کمک میکند.

دمنوش های گیاهی:

بسیاری از دمنوش های گیاهی به کاهش اضطراب و خواب راحت کمک می کنند.

برخی از مردم فرآیند تهیه و نوشیدن چای را آرام‌بخش می‌دانند، اما برخی از چای‌ها ممکن است تأثیر مستقیم‌تری بر مغز داشته باشند که منجر به کاهش اضطراب می‌شود. نتایج یک کارآزمایی کوچک در سال ۲۰۱۸ نشان می دهد که بابونه می تواند سطح کورتیزول، هورمون استرس را کاهش دهد.

وقت گذرانی با حیوانات:

حیوانات خانگی همراهی، عشق و حمایت را ارائه می دهند. تحقیقات منتشر شده در سال ۲۰۱۸ نشان داد که حیوانات خانگی می توانند برای افرادی که دارای انواع مشکلات سلامت روان از جمله اضطراب هستند، مفید باشند. گذراندن وقت با حیوانات همچنین می تواند اضطراب و استرس مرتبط با تروما را کاهش دهد. نتایج یک بررسی سیستماتیک در سال ۲۰۱۵ از یک منبع معتبر نشان می دهد که نظافت و گذراندن وقت با اسب ها می تواند برخی از این اثرات را کاهش دهد.

در آخر اگر با هیچکدام از راه حل های بالا مشکا اضطرابتان برطرف نشد به متخصص روانشناس مراجعه کنید.

22 دیدگاه در “تاثیر استرس بر کیفیت خواب

 1. Walterpenia گفت:

  ночные бабочки самара сайт – Уф уф самара сайт, ночные бабочки самара

 2. Стройфирма – это одна из представительниц строительных организаций, работающих на российском рынке. Она осуществляет специализацию на создании и реализации строительных задач различных объемов, начиная с от жилых комплексов и заканчивая промышленными структурами. Благодаря своему богатому опыту в сфере и высококвалифицированной составу специалистов, Строительная компания получилось зарекомендовать себя как достойного партнера в строительной сфере.

  Организация адердживает высоких стандартов качества и выполняет сроки реализации проектов, что позволяет считать организацию востребованным участником на рынке. Кроме того, https://melstroy.com Строительная компания активно воплощает инновационные технологии и преследует цель соблюдению экологических норм в своей эксплуатации. Эта компания играет важную роль в расцвете строительной отрасли России, способствуя созданию современной инфраструктуры и удобных мест для проживания для жителей

 3. gerfigor گفت:

  Создал один раз и зарабатываешь пожизненно – http://egorinxw.beget.tech/schans/robotmaks/

 4. BrianCok گفت:

  кракен даркнет vk3

 5. Davidfaump گفت:

  don’t think anything

 6. Robertzed گفت:

  памятник цена могилев – белгранит могилев, памятники в могилеве с ценами

 7. CarlosSek گفت:

  лираглутид дулаглутид семаглутид – семаглутид 0.5 мг цена, препарат аземпик

 8. gmailThymn گفت:

  Echoes of those debates ripple outward from pools to weight lifting rooms and tracks, to cycling courses and rugby pitches, and to the Olympics, where officials face a fateful decision on how wide to open the door to transgender women.

  Sebastian Coe, the Olympic champion runner and head of World Athletics, which governs international track, speaks of biological difference as inescapable. “Gender,” he said recently, “cannot trump biology.”

  The American Civil Liberties Union offers a counterpoint. “It’s not a women’s sport if it doesn’t include ALL women athletes,” the group tweeted. “Lia Thomas belongs on the Penn swimming and diving team.”

  The rancor stifles dialogue. At meets, Ms. Thomas has been met by stony silence and muffled boos. College female athletes who speak of frustration and competitive disadvantage are labeled by some trans activists as transphobes and bigots, and are reluctant to talk for fear of being attacked.

  Dr Lucia Schroeter Gmail com

 9. DenisePug گفت:

  I consider, that you are not right. I am assured. Let’s discuss it.

  circumspection
  karissa kane feet
  @34DHEfGWS

 10. 핀페시아 گفت:

  미국탈모협회의 말을 인용하면 실데나필를 필요로 하는 미국 남성의 82%가 50대까지 머리카락이 가늘어지고 수가 적어지는 것을 경험했다. 탈모가 일어나는 원인은 모낭줄기세포의 수가 줄어들어서다. 모낭줄기세포는 세포 분열을 통해 모낭에서 새로운 머리카락이 나오도록 돕는다. 줄기세포 수가 적어지는 것은 자연스러운 노화의 과정이지만 이런 현상이 심해지는 이유는 명확히 밝혀지지 않았다.

  알닥톤 직구

 11. spenglerjudge گفت:

  Spgneler
  Spengler
  Spengler
  Spengler
  Spengler

 12. PetarUnrex گفت:

  Spоrts bеttіng and саsinо
  get our sign up bonuses

  go now https://tinyurl.com/yjnfweu9

 13. ThomasMigex گفت:

  I’ve mentioned some sites below that are accepting guest posts,I would appreciate it if you would see them out and then, after you have done so, let me know which of these sites you would like to post on.
  If you are interested in any of these sites.

  bloombergnewstoday.com
  washingtontimesnewstoday.com
  topworldnewstoday.com
  chroniclenewstoday.com
  cnnworldtoday.com
  forbesnewstoday.com

 14. Billyorask گفت:

  Получить гражданство Молдовы
  Срок оформления 10 месяцев, гарантия результата
  Поэтапная оплата
  Официальная процедура
  Срок оформления 10 месяцев
  Цена под ключ

 15. SidneyAbent گفت:

  Добрый день, друзья.
  Хотелось поделиться с вами замечательной информацией. Теперь не стоит приобретать дорогие сигареты в магазинах или курить не такое уж и дешевое Г***но типа золотой короны.
  Дозволительно просто и быстро заказывать натуральный развесной табак на сайте http://alina-tobacco.ru
  Надежность подтверждено годами работы и тысячами одобрительных отзывов

 16. ClarkJaw گفت:

  When it pertains to conquering a new ability, the path is never utterly complete without a solid grasp of the basics. This holds especially true in the field of language services, like Russian-English transliteration. This distinctive skill is not only about understanding the two languages; rather, it’s a comprehensive knowledge that requires lexical precision, cultural understanding, and circumstantial knowledge.

  Understanding Russian translation work can often be a arduous task. The Russian language, richly endowed in its own individual syntax and grammar laws, must be expertly bridged with the English language, taking caution to preserve the original message and all its embedded nuances. The crux of understanding this translation lies not only in word-for-word translation but also in understanding the cultural differences that influence the way we use and comprehend language.

  Successful Russian translation incorporates multiple stages, such as decoding the source language, understanding the meaning, and then re-encoding that meaning using the appropriate vocabulary and structure in the target language, all the while maintaining the original message’s tone, style, and intention. It’s a sensitive process that needs a deep and insightful understanding of both languages.

  Adopting Expert Techniques for Russian Translation

  A key component of Russian translation is being aware of the varying text types and niches. The demands of corporate translation will greatly differ from literary translation – each needs a diverse set of skills and in-depth knowledge. But irrespective of the text type, understanding the intricacies of both Russian and English remains key.

  Of course, technology can be a helpful ally in the translation process. Computer-aided tools and online dictionaries can robotize some aspects of the job. However, they should not supplant human translators. The nature of language is intrinsicly human, laden with emotion, cultural connotations, and situational context. While these nuances might be evident to a native speaker, they can simply be missed by a machine translator.

  The secret to prime Russian-English translation involves merging both these elements. Let technology facilitate the process, but guide it by human interpretation and apprehension. By considering each piece’s precise nature and utilising the right mix of human skills and technology, you can provide thorough, precise, and culturally sensitive Russian translation.

  Moving your way through Russian translation is without doubt complex, but with a solid understanding of both linguistics and cultural nuances, success is just around the corner. As you launch on this fascinating journey through language, remember, each word, phrase, and sentence is a key to unlock another dimension of understanding and communication. Embrace this key, and open up a new world of possibilities.

  Finding out the considerable potential of Russian-English translation enhances your perspective, widens your skills, and zooms in on the global demand for qualified Russian translation. Invest in mastering this art and prepare to impress with your proficiency, accuracy, and cultural understanding.

  follow https://russian-translation.co.uk/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *